Satış Sözleşmesi

OFMARK MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1.TARAFLAR

İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır. 


SATICI 

Ticari Unvanı: Ofmark Ofis Malzemeleri ve Elektronik Hizmetler A.Ş

Adresi: Dudullu OSB Mahallesi 2. Cadde No: 5 P.K. 34776 Ümraniye, İstanbul

Telefon : 0850 532 53 43

Satıcı Mersis No : 0634056742200001

Satıcı E-Posta Adresi : destek@ofmark.com 

Alıcının İade Halinde Malı Satıcıya Göndereceği Kargo Şirketi: MNG Kargo

Ofmark.com Çağrı Merkezi: 0850 532 53 43


ALICI

Adı Soyadı:

Firma Adı:

Adresi:

Telefon:

E – Posta:2.SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’NIN www.ofmark.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. İşbu sözleşme hükümleri; ticari alım satımlarda geçerli olan Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve burada sayılmayan genel hükümlere tabi olup, tüketicinin korunması hakkındaki kanun taraflar tacir ve esnaf olduklarından, Tüketici Kanunu ve ilgili yönetmelikleri uygulanmaz.

3.SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN VE HİZMETİN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI

(Burada ürün görseli, ürünün adı, temel nitelikleri, satış bedeli bulunmalıdır.)

Ürün Kodu ve Adı:

Adet:

Satıcı Unvanı:

KDV Hariç Birim Fiyatı:

KDV Dahil Toplam Tutar:

Toplam Satış Tutarı:

Ödeme Şekli ve Planı:

Kargo Bedeli:

Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.

Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.

Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

Ayrıca, Kredili satış imkanının Bankalar tarafından sadece Banka Müşterisi olan TÜKETİCİ'ye sağlanması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detaylı ödeme planınızın oluşturulması Bankanız inisiyatifindedir.


4.MALIN TESLİMİ VE TESLİM ŞEKLİ

Teslim Şartları;

Teslimat Adresi:

Teslim Edilecek Kişiler:

Fatura Adresi:

Teslimat ………………………….kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde ………….. süre içerisinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI'ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI'ya aittir.

Kargo Ücreti : ……….. TL olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmekte ve müşteri tarafından ödenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. Ofmark standart dışı boyut ve ağırlıktaki ürün gönderimlerinde ya da kargo bölgesi dışında kalan yerleşim yerlerine yapılan gönderimlerde ekstra kargo ücreti talep etme hakkına sahiptir.

ALICI tarafından bedeli tam ve eksiksiz olarak ödenen ürünler, ALICI’NIN yukarıda belirtmiş olduğu adrese teslim edilecektir. Ürünlerin stoklarda olmaması veya ALICI’NIN teslimat adresini değiştirmesi gibi nedenlerden dolayı süresi içerisinde teslim edilemeyen ürünlerden Ofmark sorumlu tutulamaz.

Ofmark ALICI’NIN vermiş olduğu teslimat adreslerini doğrulamakla yükümlü değildir. Mal / Hizmet, ALICI’NIN sipariş formunda ve işbu sözleşmede belirtmiş olduğu adrese ve belirtilen kişi / kişilere teslim edilecektir. Paketleme, kargo ve teslim masrafları ALICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti yukarıda yazılı bedel olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir.


5.ÖDEME

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin TÜKETİCİ'nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır. İstisnai bir durum da olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir.

Havale ve EFT ile gerçekleştirilen siparişlerin işleme alınma zamanı ödemenin site hesabına ulaştığı andır. Havale ve EFT ile yapılan ödemelerde yaşanabilecek gecikmelerde Ofmark sorumlu tutulamaz.


6. SÖZLEŞME SÜRESİ

Sözleşme tarihi, alıcı tarafından siparişin verildiği tarih olan …./…./…… tarihidir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte mevcut olmayan veya öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (Doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, değişen mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb.) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 1 ay süre ile devam ederse, taraflardan her birinin, tek tarafı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.


6.İADE

ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

a) Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI'nın Banka'ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.


ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü

İade, ALICI’dan banka hesap bilgileri istenerek, ALICI’nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.

Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka'ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için söz konusu ürünler SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekir.


7. CAYMA HAKKI

Tüketici (ALICI), 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan www.ofmark.com‘da yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.

d) Her türlü yazılım ve programlarında, DVD, DIVX, VCD, CD, MD, videokasetlerde, Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri iade edilemez.

e) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde iade yapılmamaktadır.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. Alıcı işbu sözleşmenin akdedildiği tarihte satıcı tarafından cayma hakkının mevcudiyeti ve süresi hakkında detaylı bilgilendirmenin doğru ve eksiksiz olarak kendisine yapılmış olduğunu açıkça taahhüt etmektedir. Alıcı, süresi içinde ve kendisine yapılan bilgilendirme doğrultusunda cayma hakkını kullanmaması halinde işbu hakkını kaybedecek ve bu haktan faydalanamayacaktır.

Satıcı, üründe olağan bir gözden geçirmenin ötesinde bir kullanımı olduğunu tespit ederse, ürünü almaz ve bedeli iade etmez. Bu halde Alıcı’nın cayma hakkı bulunduğundan bahsetmek mümkün olmayacaktır. Kutulu bir ürünse, ürün kutusuyla ve içinden çıkan garanti belgesi vs. belgeleri ile birlikte iade edilecektir.

Ürün iadesi (cayma hakkı) kullanılması için, öncelikli olarak müşteri hizmetlerine aşağıda bilgileri yer alan adres ve e­mail bildirimde bulunulmuş olması şarttır.

Adres: Dudullu OSB Mahallesi 2. Cadde No:5 P.K. 34776 Ümraniye, İstanbul

E-mail: destek@ofmark.com

Ürünün iade olarak gönderilmesi bilgisi, SATICI’ya iletilir. Bu görüşmeden sonra Alıcı, iade formu ile birlikte adrese teslimatı yapan MNG Kargo şirketi ile ürünü, (promosyona hak kazanılmış ise, satışa konu edilmiş ürünün veya verilen siparişin mütemmim cüz’ü niteliğindeki promosyon ürünü), ürünün asıl faturasını ve kargo teslim tutanağı örneğini Satıcı’ya cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin Satıcı’ya yöneltildiği tarihten itibaren 10 gün içinde ulaştırması gerekmektedir. Kısmi veya tam iade hali, promosyon koşulunu değiştirmiş ise, bu durumda promosyon ürün de iade edilmelidir. Promosyon ürün iade edilmez ise, SATICI tarafından normal satışa konu edilerek müşteriye fatura edilir ve isabet eden bedel tahsil edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Satıcı’ya ulaşan ürün belirtilen koşulları sağladığı takdirde iade olarak kabul edilir, ödemesi Alıcı’nın kredi kartına/hesabına yapılır. Kredi kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın tasarrufundadır. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli Satıcı tarafından karşılanır. Ürün kusurlu olması durumunda iade koşulları, garanti koşulları bölümünde belirtilmiştir.


CAYMA HAKKI VE KULLANILMAYACAĞI DURUMLAR

Alıcı, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, satın aldığı Mal/Hizmeti teslim tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkını kullanarak iade edebilir. Şu kadar ki,

7.1 Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünle iade edilemez.

7.2 Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler iade edilemez.

7.3 Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşme konusu ürünler iade edilemez.

7.4 Basılı ve baskılı ürünler (Kitap, kartvizit, broşür, ilan vb) iade edilemez.

7.5 Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler iade edilemez.

7.6 Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek içecek tedariki, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan işlere ait hizmetler iade edilemez.

7.7 Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi ürün ve hizmetler iade edilemez.

7.8 Cayma hakkı süresi sona ermeden önce müşterinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlerin iade edilemez.

7.9 Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde cayma hakkı kapsamında iade edilemez.

7.10 Kurulum gerektiren ürünler mutlaka Yetkili Servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili Servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilmektedir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilmektedir.

7.11 Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:

Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ( kozmetik, kulaklık vb) ürünler  iade alınamamaktadır.

Her türlü yazılım ve programlar

DVD, VCD, CD ve kasetler

Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

Telefon kontör siparişleri


8. AYIPLI VE EKSİK ÜRÜNLERDE UYGULANACAK PROSEDÜR

Garanti Koşulları: Alınan ürünlerin garanti bilgileri Alıcı tarafından alımdan önce dikkat edilmelidir. Yerinde servis ve bakım garantisi verilmeyen bir ürün için yerinde servis hizmeti istendiğinde, çeşitli zorluklar ve memnuniyetsizlikler doğmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmaması en hassas olunan konudur.

Satın alınan ürünlerin garanti koşulları ithalatçı/üretici firma tarafından sağlanmaktadır. Alıcıların ürünlerle gelen ürün kılavuzlarını mutlaka okumaları ya da ürün faturası ile gelen teknik destek danışma hattını arayıp bilgi almaları gerekmektedir.

Alıcı’nın, ürün kusurlu olması ya da arıza durumunda ürün faturası ile birlikte ürün teknik servislerine başvurması halinde, garanti koşulları kapsamında gerekli hizmeti müşteri yerinde ya da servis noktalarında alabilecektir. Alıcı’nın ürün için kendisine en yakın servis noktasına ulaşması için faturası ile gelen ya da sitemizde ilan edilen numaraları araması yeterlidir.

Garanti kapsamında ürün arızasının giderilememesi durumunda, ürünün yenisi ile değişimi/muadil başka bir ürünün temin edilmesi gibi konular ithalatçı/üretici firma sorumluluğundadır.

8.1 SATICI ürünü eksiksiz bir şekilde teslim etmekle yükümlüdür. ALICI ise; ürünü teslim alırken kontrol etmek ve eksik, hasarlı olması durumunda kargo yetkilisine tutanak tutturmak zorundadır. Aksi durumda ürün sorunsuz ürün statüsünde teslim edilmiş kabul edilir.

8.2 İade formu oluşturarak ayıp ihbarı ile birlikte ürünü teslim almış olduğu şekli ile tam ve eksiksiz olarak Ofmark’a göndermekle mükelleftir.

8.3 ALICI, teslim edilen ürünlerde açıkça görülmeyen (gizli) ayıplara karşı denetim ve kontrol yükümlülüğünü sağlayacağını, teslim tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde ürünlerde bir ayıp tespit edilmesi halinde derhal Ofmark’a ihbar edeceğini aksi halde ürünü ayıplı hali ile kabul ettiğini beyan eder.

8.4 Ofmark, gerekli kontrolleri yaptıktan sonra ALICI’NIN beyanlarında haklı olduğunun anlaşılması halinde ayıplı ürünü değiştirerek ALICI’ YA tüm masrafları karşılamak üzere, yeni ürünü teslim etmekle ya da ürünün bedelini iade etmekle mükelleftir.

8.5 ALICI’NIN iade etmiş olduğu ürünün stoklarda kalmaması ya da benzeri nedenler ile ayıpsız ürün ile değiştirme imkânı olmadığı halde Ofmark ürün bedelini ALICI’YA faiz ödemeksizin iade edeceğini beyan eder. Bu durumda KURUMSAL ALICI İade faturası kesmek, BİREYSEL ALICI iade formu oluşturarak Ofmark’a ulaştırmak zorundadır.

8.6 ALICI, Satın almış olduğu ürünün kurulum/destek gerektirmesi halinde sadece yetkili servis tarafından müdahale edilmesi gerektiğini bildiğini, aksi halde yetkisiz kişilerce yapılan müdahale nedeni çıkabilecek her türlü sorun/uyuşmazlıkta Ofmark’ı sorumlu tutamayacağını kabul ve beyan eder.

8.7 Ürünlerin iadesinde vergi usul kanunu ve yönetmelik hükümleri saklı olup ALICI ve Ofmark İşbu hükümlere riayet etmekle mükelleftir.


9. GİZLİLİK

9.1 ALICI’NIN, alışverişi kredi kartı ya da debit kart ile yapması halinde kart kullanımından doğan tüm sorumluluk ALICI’YA aittir. Ofmark herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Gerekli görülen durumlarda Ofmark tarafından kimlik doğrulaması talep edilebilir. Kullanılan kartın ALICI’YA ait olduğu tespit edilemez ise yapılan işlem site tarafından iptal edilebilir. İzinsiz kullanımların siteye bildirilmesi durumunda ise; siparişin sevk edilmesinden önce bildirilmesi durumunda sipariş iptal edilir ve bankaya iade talimatı verilir.

9.2 TARAFLAR, işbu sözleşme gereği birbirleri hakkında elde ettikleri ticari sırları 3. kişilerle paylaşmamakla yükümlü olduğunu, aksi halde doğacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul beyan ve taahhüt ederler.

9.3 ALICI işbu sözleşmeyi imzalamakla tüm hükümlerini okuyup kabul ettiğini ve işbu sözleşmenin iradesine ve hukuka uygun olarak kendisine bağlayıcı nitelik kazanacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.


10. MÜCBİR SEBEP

Sitenin kusurundan kaynaklanmayan, kontrolü dışında gerçekleşen ve öngörülemeyecek diğer olaylar (Mücbir Sebep) sonucu engellenen ya da geciken teslimatlardan site sorumlu tutulamaz. Bu durum işbu sözleşmenin bir ihlali olarak kabul edilemez. İşbu mücbir sebep 10 iş günü süreyle devam ederse tarafların tek taraflı olarak işbu sözleşmeyi fesih hakkı vardır.


11. SÖZLEŞMENİN FESHİ

11.1 Ofmark, sipariş edilen ürünlerin stokta bulunmaması, ALICI’nın ödeme yükümlülüklerini yerine getirmemesi ve ALICI’NIN İşbu sözleşmede belirtilen adresine teslimat yapılamaması halinde sözleşmeyi tek taraflı ve tazminatsız fesih etme hakkına sahiptir. ALICI tarafından ödeme yapılmışsa ürün bedeli ALICI’ ya iade edilecektir.

11.2 Sözleşmenin ALICI’NIN kusuru nedeni ile fesih edilmesi halinde teslimat masrafları ALICI’YA aittir.

11.3 Ofmark işbu sözleşmede bulunan yükümlülüklerini yerine getirmediği takdirde; ALICI bildirim yaparak 7 iş günü içerisinde üzerine düşen yükümlülükleri yerine getirmesini talep edecektir. Bildirime rağmen Ofmark yükümlülüklerini yerine getirmediği takdirde ALICI İşbu sözleşmeyi feshedebilir. Ürün teslim edilmişse; ürünü iade ederek, ödenen bedelin iadesini isteyebilir. Ofmark’ın kusuru nedeniyle fesih durumunda ürün teslimat ve her türlü masraf Ofmark’a aittir.

12. BİLDİRİMLER VE DELİL SÖZLEŞMESİ

İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, e - posta aracılığıyla yapılacaktır. ALICI, işbu Sözleşme'den doğabilecek ihtilaflarda tarafların resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu'nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.


13. YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek tüm ihtilaflarda, İstanbul Anadolu Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

İşbu sözleşme ALICI’NIN ödeme yapmasından önce taraflarca kabul edilmiş ve elektronik olarak imzalanmıştır.

İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya TÜKETİCİ işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir (Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde 2017 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerinin uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar; ilçe TÜKETİCİ hakem heyetleri için üst parasal sınır 2.400 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il TÜKETİCİ hakem heyetleri için parasal sınır 2.400 Türk Lirası ile 3.610 Türk Lirası arası, Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il TÜKETİCİ hakem heyetleri için üst parasal sınır 3.610 Türk Lirası, Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki il TÜKETİCİ hakem heyetleri için parasal sınır 2.400 Türk Lirası ile 3.610 Türk Lirası arası olarak tespit edilmiştir.).

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI: Ofmark Ofis Malzemeleri ve Elektronik Hizmetler A.Ş

ALICI:

TARİH:

Onaylanma Tarihi:

IP Adresi:

Onay Kodu: