Kargo ve İade

Ofmark.com Kargo Gönderimleri

Ofmark.com üzerinden Türkiye'nin her bölgesinden sipariş verebilirsiniz. Sipariş etmiş olduğunuz ürünlerin teslimat süresi, teslimatın yapılacağı adrese ve kargo firmasının hızına göre değişkenlik gösterebilir.

Ofmark.com İstanbul dışı sipariş gönderilerini anlaşmalı olduğu MNG Kargo ile gerçekleştirmektedir. Türkiye genelinde gerçekleştirmiş olduğunuz 500 TL üzeri alışverişlerinizde siparişleriniz ücretsiz olarak teslim edilecektir.

İstanbul içi sipariş gönderimleriniz Ofmark.com teslimat araçları ile sağlanmaktadır.

500 TL altı alışverişleriniz KDV dahil 45,00 TL kargo ücreti ile teslim edilecektir.

Toplu ürün alımlarınızda Ofmark.com ek teslimat ücreti talep etme veya siparişi iptal etme hakkını saklı tutar.

Adalar, Çatalca, Kilyos, Riva, Silivri, Şile, Zekeriyaköy İstanbul merkezi dışında kaldığından kargo ile teslimat sağlamaktadır.

Fotokopi Kağıdı, Mobilya, Gıda ve Sıvı Temizlik Ürünlerinin toplu alımında ek teslimat ücreti talep edilebilmektedir. Bu gibi durumlarda Müşteri Temsilcilerimiz sizinle iletişime geçmektedir.


Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Kargo paketinizi açıp kontrol ediniz. Üründe herhangi bir yanlışlık, eksik ya da hasar varsa kargo görevlisine hasar tespit tutanağı hazırlatıp ürünleri geri göndermeniz gerekmektedir.

Kurulumu yetkili servis tarafından yapılacak olan ürünlerinizde kargo paketini yetkili servis açmalıdır. Kurulumun ardından sorun çıkması durumunda ise servis raporu hazırlatarak tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.İade & Değişim İşlemini nasıl yapabilirim?

Alıcının (müşterinin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini Ofmark.com’a bildirmesi gerekmektedir.

Ofmark, cayma talebinizi aldıktan sonra, talebin tarafımıza ulaştığına dair teyit bilgisini Alıcı’ya ivedilikle iletilecektir. Söz konusu talep sonucunda Ofmark, en geç 14 (on dört) gün içerisinde ürünü iade alıp ürün bedelini Alıcı’ya hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür.

Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" kapsamında iade alınabilmesi için satın alınan ürünün kullanılmamış, orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir.

 • Cayma hakkının geçerli olmadığı bazı ürünler aşağıdaki gibidir; 

  • Müşterinin isteği ile özel olarak üretilen veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
  • Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak sürekli değişen ürünler,
  • Basılı ve baskılı ürünler (Kitap, kartvizit, broşür, ilan vb.)

  Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır:
  • Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünler (hijyenik durumu hassas olan ürünler, kulaklık vb.),
  • Her türlü yazılım ve programlar,
  • DVD, VCD, CD ve kasetler,
  • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.),
  • Telefon kontör siparişleri,
  • Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,
  • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,
  • Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek içecek tedariki, eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan işlere ait hizmetler,
  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi ürün ve hizmetler,
  • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce müşterinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler,
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka Yetkili Servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili Servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilmektedir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilmektedir.

  Kargo ve İade süreçlerimizle ilgili ayrıntılı bilgiyi için Yardım Merkezi sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.