Masaüstü Telefonlar

2 üründen 1-2 arası
% 27 indirim
Gigaset Desk200 Masaüstü Telefon Beyaz resmi
Gigaset

Gigaset Desk200 Masaüstü Telefon Beyaz

Duvara monte edilebilir
Kablolu
Üç farklı ses düzeyine ayarlanabilen
İşitme cihazı uyumlu
Hem sabit şebekeye hem de telefon sistemlerine bağlantı...
Hemen Gönderim
441,58₺ (Kdv Hariç)
529,90₺ Kdv Dahil 722,99₺ Kdv Dahil
% 27 indirim
Gigaset Desk200 Masaüstü Telefon Siyah resmi
Gigaset

Gigaset Desk200 Masaüstü Telefon Siyah

Duvara monte edilebilir
Kablolu
Üç farklı ses düzeyine ayarlanabilen
İşitme cihazı uyumlu
Hem sabit şebekeye hem de telefon sistemlerine bağlantı...
Hemen Gönderim
441,58₺ (Kdv Hariç)
529,90₺ Kdv Dahil 722,99₺ Kdv Dahil

Masaüstü Telefonlar

Her ne kadar cep telefonlarına keskin bir geçiş yapılsa da sabit hatlar önemini yitirmiş değil. Özellikle kurumsal alanlarda kullanımı devam ediyor. Hem kamu hem de özel sektör kurum ve kuruluşlarında masaüstü telefon kullanımına denk gelebilirsiniz. Sabit telefonlar geçmişten günümüze birçok farklı versiyonu ile karşımıza çıksa da günümüzde genellikle kablosuz olanları kullanılmaktadır. Belli bir haznesi olan ve bu hazneye yerleştirilen kablosuz telefonunuz, masaüstü kullanım için son derece uygundur. Haznesinde takılı olmasa dahi aynı işlevi devam etmektedir. Aranın numaranın görünmesi, kısa yol tuşları gibi bazı artı özellikleri de bulunmaktadır. Tabii daha farklı masaüstü telefon çeşitleri de bulunuyor. Buna göre de fiyatlandırma politikası değişmektedir.

Masaüstü Telefon Çeşitleri

Masaüstü telefonlar, telsiz, ekranlı, kablosuz, duvar tipi, kablolu, dect gibi farklı kategorilere ayrılmaktadır. Kullanım alanı ve istediğiniz pratiklik seviyesine göre bu modeller arasından tercih yapabilirsiniz. Fiyat olarak da ortalama olarak aynı fiyatlara sahip olduklarını ve bütçe için uygun olan cihazlar olduğunu söyleyebiliriz. Kablolu telefonlar daha çok ev tipi olarak kabul edilmekle beraber küçük ofisler için de kullanılabilir. Fakat telefon kullanım alanının daha rahat olunması isteniyorsa kablosuz ya da dect gibi hazne kısmından ayrı da çalışabilen bağımsız telefon çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Farklı odalarda da bu tarz telefonları rahatça kullanabiliyorsunuz. Eğer ana bölümüne takılı olmasa dahi telefon kullanımında herhangi bir sorun olmuyor, aramalara açık kalıyor. Ekranlı olarak tabir ettiğimiz telefon türü ise, biraz daha IP telefon görüntüsünde. Duvar tipi dediğimiz telefonlarda ise, monte ederek ahize üzerinden konuşabiliyorsunuz fakat kablolu olduğunu belirtelim.

Masaüstü Telefonların Özellikleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz telefon çeşitlerinin özellikleri modele göre değişebiliyor. Genel itibariyle söz etmek gerekirse, polifonik zil sesi, değiştirilebilir ayarlar, LCD ekran, tuşları ışıklandırma gibi birçok seçenek bulunuyor. Zil sesi, arama kısayolları, kişiye özel zil sesi, ekranda yer almasını istediğiniz bilgiler, tarih/ saat gösterimi gibi birçok seçeneği ayarlar üzerinden tercih edebiliyorsunuz. Şarj edilebilir bataryalarının olması da uzun süreli kullanımlar için ideal. Bu özellik özellikle telsiz , kablosuz ve dech tipli telefonlar için geçerli. Kablolu telefonlarda ise, kablo uzunluğu, modele bağlı olarak değişebiliyor. Bu önemli ise sizin için, seçimlerinizde dikkate almalısınız. Hand- free seçeneğinin olması, rehberinizi kaydedebilmeniz, arama hafızası, son aranan numarayı kısa yoldan arama gibi ek özellikler de bulunmaktadır. Bununla beraber, tuş kilidi fonksiyonu, numara engelleme, yüksek çekim gücü, farklı odalardan da iletişimi sürdürme gibi özellikleri de bulunuyor. Dış mekanda maksimum 300 metre iç mekanda ise 50 metre iletim standardı söz konusu. Ekran boyutu değişmekle beraber, 12 basamak ve ek olarak sabit simgeler de bulunuyor. Hızlı aramada 10 kişi ekleyebilme, ekranda arayan numarayı gösterme opsiyonu da yer almaktadır.