Sürekli Form Kağıtları

4 üründen 1-4 arası

Sürekli Form Kağıtları

Kurum ve kuruluşlar, irsaliye ya da fatura kesmek amacıyla sürekli form kağıtları kullanırlar. Bu kağıtlar, iki yanı delikli olarak üretilmekte ve kağıtlar arasında kesim noktaları bulunmaktadır. Böylelikle satışı gerçekleştirilen bir mal hakkında hem satıcıya hem de faturayı kesen kişiye resmi bir belge kalabilmektedir. Resim veya fotoğraf gibi şeylerin baskısı için değil, daha çok ticari mallarda mali fiş görevini gören sürekli form kağıtları, farklı paketler halinde satışa sunulmaktadır. Müşteriler kullanım amaçlarına göre diledikleri miktarlarda sürekli form kağıdı alabilir ve resmi işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Sürekli form kağıtları özel bir yazıcı tarafından kullanılmaktadır. Piyasada daha çok Dot-Matrix adıyla bilinen yazıcı, nokta vuruşlu ve zik zaklı biçimde çalışmaktadır. Ayrıca yazıcının iki ucunda bulunan çubuklara sürekli form kağıdı geçirilmektedir. Böylelikle bilgisayar üzerinden yazdırma emri geldiğinde belge hazırlanacak çıktı alınacaktır. Genellikle sürekli form kağıtları 2 nüshalı biçimde alınmaktadır. Yani fatura kesildikten sonra bir nüsha müşteride, bir nüsha da faturayı kesen kurumda kalmaktadır. Ancak 3 veya 4 nüshalı sürekli form kağıtları da mevcuttur. Tabii ki burada kullanım amacına göre ürün tercih etmek gerekmektedir.

Sürekli form kağıtları sadece mali değeri belirtmek için değil, taşımacılık firmalarında bir malın alındığını ya da verildiğini göstermek amacıyla da kullanılmaktadır. Ayrıca otobüs firmalarının birçoğu da biletleri sürekli form kağıdı ile kesmektedirler. Kısacası her alanda kullanılan bu kağıtlar günümüzde de etkisini devam ettirmektedir.

Sürekli form kağıtlarının en güzel özelliği delikli olmasıdır. Böylelikle dosyalıkta rahatlıkla saklanabilmekte ve muhasebe edilebilmektedir. Normal kağıtlardan hiçbir farkı olmayan bu ürünler gramaj olarak daha hafif olduğundan avantajlıdır. Bunun yanı sıra ince olduğu için ayrı ayrı 2 çıktı almak yerine tek çıktıda 2 nüsha alınabilmektedir. Kullanılacak iş yeri veya amaca göre sürekli form kağıtları farklı miktarlarda paketlenmektedir. Kısacası 4000 adet sürekli form kağıdı barındıran paketler de mevcuttur. Müşteriler kendi iş yerleri için uygun olan ürünü seçerek satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Sürekli form kağıtları farklı boyutlarda olabilmektedir. Özellikle otobüs firmalarının kestiği biletlerde ayrı, bir mal aldıktan sonra kesilen faturada sürekli form kağıdı farklı ebatlara sahiptir. Burada sürekli form kağıdı satın alacak olanlar, ihtiyaçlarına uygun bir tercih yapmak durumundadırlar. Aynı zamanda lojistik alanında kullanmak amacıyla da değişik sürekli form kağıtları alınabilmektedir. Bu kağıtlar kolay saklanabilmeleri ve hafiflikleriyle bilinirken, çoğaltmaya da uygundur. Yani kişiler kesilen faturayı fotokopi makinesi yoluyla çoğaltabilirler. Gramaj olarak da farklı sürekli form kağıtlarının bulunduğunu ifade etmek önemlidir.

Bu kategoride okul, hastane veya özel kurumlarda kullanılmak amacıyla sürekli form kağıtlarına ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz kadar ürünü anında sipariş verebilir ve yazıcınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ürünler kaliteli olduğu için Dot-Matrix ve uyumlu yazıcılarda takılmadan tercih edilmektedir. İyi alışverişler.